Akustik baffle yoğun sesini olduğu ortamlarda ses karmaşasını engellemek ve yankı yalıtımı sağlamak amacı ile tavanlarda kullanılan bir çeşit akustik panel türüdür. Örnek vermek gerekirse büyük yemekhaneler veya çağrı merkezlerinde konuşmaya da diğer seslerin birbirine karışmaması ve ortamdaki ekoyu gidermek için özel aparatlarla tavana asılarak kullanılır. Akustik baffle seslerin emilmesini sağlayarak ortamdaki seslerin düzenler. Bu ürünün yapısında özel cam yünü vardır. Ürünün yüzeyi akustik türde bir kumaş ile kaplıdır. Kaplanmış olan bu kumaş alev almama özelliğe sahiptir ve talep edilen renklerde üretilebilir. İstenilen renklerde 20 milimetre veya 40 milimetre kalınlıklarda ve talep edilen ölçülerde akustik baffle siparişi oluşturmanız mümkündür.

Akustik Baffle Nasıl Uygulanır?

Akustik baffle uygulanması için ürünün kolay bir şekilde kurulması amacı ile üretilmiş olan süspansiyon sistemi seti mevcuttur. Farklı açılarda ve yüksekliklerde askıya alınarak eşsiz bir tavan tasarımı sağlamanın mümkündür. Akustik baffle ürünleri konferans salonu ve müzik odası, amfiler, yemekhaneler, spor salonları, çağrı merkezleri, fuar alanı gibi ses yankılanmasının oluşmuş olduğu birçok alanda tercih ediliyor. İç mekân akustiğinin iyileştirilmesi amacı ile kullanılan ve ses emilimi sağlayan yatay bir şekilde bağlantı aparatları ile tavan üzerinden sarkıtılan bu ürünler özellikle büyük ölçekli alanlarda ses karmaşasını minimize etmek amacı ile sıklıkla kullanılıyor.

Akustik Baffle Özellikleri Nelerdir?

Bu tavan panelleri iç mekânlarda akustik düzenlemek ile birlikte ortamda şık bir görünüm de sunmaktadır. Ses emilim katsayısı ile işletme içerisindeki makinelerin çıkardığı yüksek sesi emer ve işletmelerin daha sağlıklı bir ortamda çalışmasına katkıda bulunur. Akustik baffle modellerinin kalınlıkları 20 milimetreden 50 milimetreye ebatları ise 15 milimetreden 240 santimetreye kadar karşımıza çıkmaktadır. Bu ürünlerin montajı oldukça kolay olup askı aparatları ile istenilen boyutlarda tavana asılarak yapılmaktadır. Bu sayede tavan yüzeyindeki gürültünün minimize edilmesi sağlanarak iç mekân için dekoratif bir çözüm sunulur. İstenilen boyutlarda ve farklı renkte kumaş kaplanarak üretilebilen akustik baffle modelleri için firmamız ile irtibata geçerek detaylı bilgi alabilir ve hizmet talep edebilirsiniz.