Kauçuk tabanlı akustik halı, mekânın zeminine uygulanarak gürültünün etrafa kötü etki etmesini yüksek oranda önler. Ses emici özelliğiyle zeminde güçlü şekilde ses yalıtımı sağlar ve kaymaları önler. Kauçuk tabanlı akustik halı herhangi bir leke tutmaz, küf olmaz, aşınmaz, potluk yapmaz, nemden etkilenmez ve yırtılmazdır. Oldukça modern bir görünüme sahiptir ve deterjanlı suyla rahatlıkla yıkanabilir.

Tabanda oluşan yürümeden, mobilyadan, darbeden oluşan gürültülerin kesilmesinde kauçuk tabanlı akustik halı, ses yalıtımında önemli bir üründür. Ofis, ev, hastane, sinema, stüdyo, konferans salonu, okul gibi toplu alanlarda ses kirliliğinden yaşanacak problemlerin önüne bu ürünle beraber geçebilirsiniz. Yukarıdaki sesin aşağı kata ulaşmasını engelleyen kauçuk akustik halılar, aynı zamanda ofis ve okul gibi çalışma yerlerinde titreşimin yayılmasını engelleyerek ortamın verimliliğine de katkıda bulunur. Zira zeminden kaynaklı oluşacak ses kirliliği ortamdakilerin verimini çalışmada bir hayli düşürmektedir.

Kauçuk tabanlı akustik halı zemine akustik sünger yapıştırıcısıyla yapıştırılır. Genelce 5 mm kalınlığında olan kauçuk tabanlı akustik halıların çeşitli renk seçenekleri vardır ve dekorasyonunuza da uyum sağlar. İstediğiniz mekâna, istediğiniz boyutta ve seçtiğiniz renkte kauçuk akustik halı uygulaması yapılabilmektedir. Trend Acoustic, birinci sınıf kauçuk akustik halı ürününü sizlere sunuyor ve dilerseniz mekanınıza uygulamasını gerçekleştiriyor. Kauçuk tabanlı akustik halı uygulanan zemininizde, gürültü problemini düşünmeyecek, ses izolasyonunda istediğiniz verimi alabileceksiniz.