Akustik masa seperatörleri masalarda kullanılan ses yalıtım ürünleridir. Aynı zamanda masaları birbirinden ayırarak bir masayı birden fazla kişinin kullanmasına da yardımcı olmaktadır. Masa seperatörleri daha çok kısıtlı alanlarda fazla kişinin çalışması gereken yerlerde kullanılmaktadır. Görüntü ve ses ayrımında yardımcı olmaktadır. Masa seperatörleri içinde ses yalıtım sistemi bulunmaktadır ve iki masa arasındaki ses karışımını önlemektedir. Böylece ses geçişlerinin önüne geçmiş olur. Masa seperatörü deyip geçmemek lazım çünkü bu ürünler oldukça ilgi görmekte ve çok fazla fayda sağlamaktadır. Destek aparatlı çok geniş bir kullanıma hizmet eden akustik masa seperatörleri, masaların arasından geçerek tek yüzey kullanım alternatifine de sahiptir. Destek aparatları sayesinde de kişinin ekstra malzemelerini koymasına yardımcı olmaktadır. Böylece masanın daha geniş çerçevede kullanılmasına destek sağlamaktadır.

Akustik masa seperatörleri, birçok renkte üretilebilmektedir. Renk seçenekleri ve boyutları da yine kişinin isteğine göre üretilebilmektedir. Karşı tarafın sesinin iyi bir şekilde anlaşılabilmesine yardımcı olan seperatör, kullanıldığı yerde dekoratif bir hava katmaktadır. Daha çok çağrı merkezleri, ofisler, kütüphane gibi mekânlarda kullanılmaktadır. Böylece sesler birbirine karışmamakta ve birçok kişi farklı konuşmaları birbirini etkilemeden yapabilmektedir. Bu yüzden oldukça ilgi görmektedir ve yararlı bir üründür.

Bunların dışında, ses yalıtımı sayesinde ekoları, yankıları, ses bozulmalarını da önlemektedir. Çünkü kullanılan cam yünü, sesin çarparak geri dönmesine sebep olmaktadır. Bunun yardımıyla gürültü engellenir. Masa seperatörlerinin kullanılması, çalışanlar için daha verimli ve motive edici bir çalışma ortamı yaratmaktadır.