Akustik bir düzenleme gerektiren mekanlarda, akustik ses yalıtımı oldukça önemli bir yöntemdir. Amaç sesin daha net ve temiz anlaşılmasını sağlamaktır. Örneğin; stüdyo, sinema, tiyatro salonları, toplantı odaları, reji odaları, jeneratör kabini gibi mekanlarda sesin temizliği açısından akustik yalıtımının sağlanması gerekir. Sesin netliği ve rahatsız edici seslerin izolasyonu için akustik düzenleme gerektiren, akustik ürünler lazımdır.

Bu çok amaçlı akustik ürünlerin yelpazesi bir hayli geniştir. Akustik süngerler, akustik kumaşlar, akustik paneller gibi ürün çeşitleri mevcuttur ve farklı renk, desenleriyle mekânda aynı zamanda dekorasyona da katkıda bulunurlar. Ayrıca, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Binaların Gürültüye Karşı Korunması Hakkında Yönetmeliği gereğince tüm yapılar için mimari akustik raporun gerekliliği söz konusudur.

Neden Akustik Ses Yalıtım?

Geniş ortamlarda, sesin her yere eşit ulaşması gereken yerlerde, yankı ve eko yaygın bir problemdir. Ancak akustik ses yalıtımıyla akustik düzenin oluşturulması mümkündür. Akustik ses yalıtımı sadece sesin netliğini sağlamakla kalmaz, mekandaki sesin dışarıya çıkmasını ve diğer ortamlardan gelebilecek gürültüleri de önler. Sesin etkili izolasyonu için ortama uygun ürün ve ürünlerin doğru uygulanış biçimi en önemli noktalardan birisi olduğu unutulmamalıdır.

Trend Acoustic, istediğiniz ortam için birinci sınıf kalitedeki akustik ürünleri geniş yelpazesiyle sizlere sunuyor. Ses yalıtımı gerçekleştirmek istediğiniz ortam hakkında; edindiğimiz gerekli tüm bilgilerle, işinde profesyonel olan çalışanlarımızla beraber ihtiyacınız olan ses yalıtımını sizler için gerçekleştiriyoruz.