Yanmaz süngerlerden birisi olan akustik special sünger, ses yalıtımlarında kullanılan bir ses yalıtım ürünüdür. Ham maddesi poliüretan olan special süngerler, özel üretim tipinde akustik süngerlerdir. Diğer yanmaz süngere göre daha dekoratif görünüme sahiptirler. Üstün ses yutum katsayıları vardır ve bu sayede de sesin bozulmadan alınmasını sağlar. Yani diğer yanmaz süngerlere göre ses yutum özellikleri daha fazladır. Oldukça yüksek frekanslı mekânlarda akustik special süngerler tercih edilmektedir. Special süngerdeki ses emici özelliği sayesinde de ekoları yankıları engeller. Böylece ortaya daha temiz ve anlaşılır bir sesin çıkmasını sağlar.

Akustik special süngerler içinde desenli süngerler de bulunmaktadır. İsteğe göre de bu üretimler yapılabilir. Renk seçenekleri de mevcuttur ve kaplamalar sayesinde farklı renklerde akustik süngerlere sahip olunabilir. Genellikle 38 mm kalınlığında üretilirler. Yapısı gereği ses performansı yüksektir ve ses frekanslarını kontrol altına alır. Birçok alanda kullanılabildiği gibi en çok tercih edilen kullanım ortamları, reji odaları, stüdyo, müzik odası gibi mekânlardır.

Sprey boya ile istenilen renge boyanabilmektedir ve bu sayede kişinin istediği gibi bir dekorasyona sebep olacaktır. Teknik özellikleri ise, yanmazlık sertifikası vardır. Alev almazlar nem tutmazlar ve bir damlacık bile oluşturmazlar. Esnek yapıya sahiptirler ve kolayca şekil alabilirler. Yoğunlukları 70 kg/m3’tür. 40 ve 50 mm kalınlılarda üretilmektedir. Kendiliğinden yapıştırıcılı modelleri de bulunmaktadır. Kullanımıyla ilgili bilgi almak için de iletişime geçebilirsiniz.