Akustik yüzer paneller “tavan paneller” olarak bilinirler. Tavan panelleri montajlaması da sökmesi de oldukça kolaydır. Bu yüzden herhangi bir zorluğu bulunmamaktadır. Tavan kaplamaları duvar ve zeminin ses yalıtımındaki etkisi kadar önem taşımaktadır. Seslerin panellere çarparak düzelmesi ve bozulmayı engellemesi için kullanılmaktadır. Akustik yüzer paneller daire, altıgen, üçgen gibi farklı modellerde üretilmektedir. Boyutları ve renkleri de kişinin isteğine göre ayarlanabilmektedir. Akustik ses yalıtım performansını olabildiğince iyi sağlayan bir yalıtım malzemesidir. Aynı zamanda bir dekoratif kaplama malzemesidir. Bu yüzden de kullanıldığı ortamda dekoratif bir görünüm sağlamaktadır.

Mekân dizaynına olumlu etkileri olan akustik yüzer paneller, alternatif ses yalıtım malzemeleriyle birlikte kullanıldığı zaman oldukça iyi bir ses emiş gücü göstermektedir. Böylece birçok sesin karıştığı iç ve dış ortamlarda sesler birbirine karışmaz ve mekâna eşit oranda dağılmasını sağlar. Hiçbir şekilde ses gürültüsü, karışma, eko gibi ses sorunları yaşanmaz. Trend Acoustic olarak, akustik yüzer panelleri istediğiniz boyutta ve renklerde üretiyoruz ve istediğiniz yere montajını yapabiliyoruz. Aynı zamanda sizlere en uygun fiyatları da sunuyoruz.

Yüzer paneller genellikle 95 kg/m3 yoğunluğunda kumaş kaplı cam yünü levhalar ile oluşturulmaktadır. Bu levhalar sesin yansıtılarak karışmasını engeller. Yüzer tavan panellerinin montajlamasının yapılması için ise askı aparatları, matkap, su terazisi gibi malzemeler gerekmektedir. İşlevini düzgün bir şekilde yerine getirebilmesi için her bir ürünün doğru kullanılması önemlidir.