Asansör boşluklularında çok fazla boşluğun olmasından kaynaklı şiddetli yankı ve gürültüler oluşmaktadır. Bu nedenle asansör, ses kirliliğine sebep olarak, çevreyi rahatsız eder ve toplu yaşama alanlarında problemlere sebep olur. Yüksek yapılarda asansörün olmazsa olmaz olduğunu düşünürsek, asansörün gerekliliği kadar ses izolasyonun yapılması da o denli önemlidir. Asansörde ses yalıtımı olmadığı taktirde, asansör boşluğunda oluşan şiddetli gürültü bütün katlarda bulunan daireleri rahatsız eder.

Asansör ses yalıtımı yapılırken önemli olan kriterler vardır: Asansör performansı ve güvenlik. Bu iki kriterin ön planda tutularak ses yalıtımının profesyonellerce gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Birçok sitede, binada, iş merkezlerinde asansör ses yalıtımı zaruri bir ihtiyaçtır ve gece olduğunda asansörün çıkartabileceği ses iki katıyla etrafta duyulur. Toplu yaşama alanlarının artmasıyla beraber asansör kullanımları da arttı. Kalabalık yerlerde artık birden fazla asansör bulunabiliyor ve buna bağlı olarak ses yalıtımı yapılmamış bir asansör çevreye büyük rahatsızlıklar yaşatabilir. Bu toplu alanların artışıyla beraber elbette ses yalıtımı için ortama göre ürünlerde geliştirildi.

Trend Acoustic, asansör yalıtımınız için birinci kalite ürünleri size sunuyor. Asansör ses yalıtımı; tavan, zemin ve duvar olmak üzere asansöre uygulanabilmektedir. Sesin izolasyonu çeşitli akustik süngerlerle ve ses kesici süngerpanlar ile sağlanır. Ürünlerin kalınlığı sesin en iyi şekilde yalıtılmasında önemlidir ve asansörün performansını ve güvenliğini riske atmayacak şekilde seçilmelidir. Trend Acoustic sayesinde asansörünüze en uygun ürünü temin edebileceksiniz.