Special formda olan bacotect süngerler yanmaz yapıdadır ve hafiftirler. Bundan dolayı yanmazlık sertifikaları vardır. Hafif olmasından dolayı da montajlaması kolaydır. Melamin köpükten yapılırlar ve bu yüzden bakteri karşıtıdırlar. Anti bakteriyel olmalarından dolayı hijyeniktirler ve birçok yerde rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Bacotect special süngerler akustik ortamlarda seslerin bozulmasını, eko yapmasını ve bunun gibi ortaya çıkabilecek problemlerin önüne geçer. Sesi emme ve yutma özelliği sayesinde sesi oldukça düzgün alır ve işler. Böylece ortaya daha düzgün bir ses çıkmasına yardımcı olur.

Bacotect special sünger aynı zamanda yankı yalıtımı yapmaktadır. Seslerin de daha net duyulmasını sağlar. En çok tavan ve duvarlarda uygulanmaktadır. Dışarıdan bir yapışkanla yapıştırıldığı gibi kendinden yapışkanlı modelleri de bulunmaktadır. Kendinden yapışkanlı modelleri daha çok tercih edilmektedir çünkü uygulaması daha kolaydır. Bacotect special süngerler, stüdyo odası, işitme merkezleri, hastaneler, akustik ortamlar gibi birçok mekanda kullanılmaktadır.

Teknik özellikleri ise, istenilen boyutta ve istenilen yoğunlukta üretilebilmektedir. Özel üretimlerdir isimlerini de buradan alırlar. Düz de üretilebilir, istenilen şekle uygun olarak da üretilebilir. İstediğiniz özelliklerde bir bacotect special süngeri Trend Acoustic’te bulabilirsiniz. Eğer ses problemi yaşanıyorsa bunu en aza hatta sıfıra indirmek için önerilebilecek bir sünger çeşidi olmasının yanı sıra kullananların da memnun kaldığı bir süngerdir. Uygun fiyatla da bulabilmeniz mümkündür. Bunun için de sadece iletişime geçmeniz yeterlidir.