Ahşap paneller içinde yer alan derzli ahşap paneller, akustik panellerdir. Akustik özelliği ise panelin arkasına belli aks aralıklarıyla delikler açılarak ve ön tarafına da aynı şekilde derzler açılarak sağlanmaktadır. Panel üzerinde yer alan derz sıklığı ve delik sayısı ise akustik ürünün performansını belirlemektedir. Panellerin arkasında da özel olarak ayarlanmış akustik bezler bulunmaktadır. Bu bezler birçok panelin arkasında yer almaktadır.

Delikli ahşap paneller gibi derzli ahşap paneller de dekorasyon açısından şık bir görünüm sağlamaktadırlar. Panel üzerinde yer alan bu derzler ise ses yutum performansını etkilemektedir. Derzli ahşap paneller isteğe göre üretilmektedir. İstenilen boyutlarda ve istenilen renkte üretimi yapılmaktadır. Ahşap panelin iç mekandan gelip delikten geçen sesin bir miktarını yutar ve ses arkaya geçerek duvara çarpar. Daha sonra geri gelen kısmını ise içeri sokmaz, dışarıda bırakır. Panel ile duvar arasında bir boşluk vardır. Buradaki boşluk sayesinde de nem ve buhar oluşumu mümkün değildir. Bu sayede de panelin ön yüzünde kabarma, leke gibi kusurlar oluşmaz.

Kapalı ortamlarda gürültüyü emer veya yansıtır. Aynı zamanda akustik düzenlemeye de yardım ederek kaliteli ses duyumu sağlar. Derzli ahşap panellerin duvarlarda ve tavanlarda kullanılan modelleri bulunmaktadır. Çok geniş kullanım alanlarına sahiptirler: Nikâh ve sinema salonları, AVM’ler, çağrı merkezleri gibi birçok alanda kullanılmaktadır. Fiyat olarak ise Trend Acoustic size en uygun fiyatı sunmaktadır.