Toplu yaşama alanlarındaki en büyük sorunlardan birisidir gürültü. Bu gürültüye sebep olan, duvar yapımında kullanılan malzemelerde ses geçirmeme özelliğinin bulunmamasıdır. Bu nedenle duvarların ses yalıtım malzemeleriyle kaplanmaları gerekmektedir. Duvarlar arası geçen sesler, o ortamda bulunan kişileri rahatsız ederek yaşam kalitelerini düşürebilmektedir. Bu nedenle ortamlarda duvarların ses yalıtımının yapılması oldukça mühim bir konudur. Ortamlarda çeşitli ses gürültü türleri vardır; konuşmalar, televizyon, ev aletleri, müzik gibi havadaki genel sesler ve mobilyaların sürülmesi, kapıların vurulması gibi darbeyle oluşan sesler.

Duvarlarınızdan sizin alanınıza geçen rahatsız edici seslerin son bulmasını istiyorsanız, ses yalıtım uygulamasının duvarlarınıza yapılması gereklidir. Yalıtımı yapılan duvarlar; içerideki sesi dışarıya çıkmasını, dışarıdaki sesin içeriye girmesini önler. Duvar ses yalıtım ürünleri akustik sünger, bariyerli rebonded bondex sünger ve bondex sünger olarak gösterilebilir. Bu ürünleri özel boyutlarda, özel kalınlıklarda, istediğiniz renkte Trend Acoustic’den, kalitesinden emin olarak temin edebilir ve uygulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Duvarda ses yalıtımı genel olarak şu şekilde gerçekleşiyor: Mevcut duvarın üzerine uygun seçilen sünger yapıştırılır ve gerekirse süngerle beraber ses bariyeri kullanılır. Ardından 5 cm kadar hava boşluğu bırakıldıktan sonra yüzey alçıpanla kapatılır. Bu işlemle beraber yüksek oranda ses yalıtımı sağlanmış olur ve gürültü kirliliği ortadan kalkar. Eğer ortak duvarların iki yüzeyine de ses yalıtımı gerçekleştirilirse, yüzde 90 oranında gürültünün önüne geçilmiş olunur.