Sinemada yaşanan deneyimi, sinemaya gitmeye gerek kalmadan evde yaşamak için kullanılan bir sisteme home cinema denir. Bütün aileyi bir araya getirmek için en iyi tercih ev sinemasıdır ve akşamları ailece vakit geçirmenin de en iyi yoludur.

Dışardaki seslerin içeriye, içerdeki seslerin de dışarı çıkmasına engel olan yapı sistemine ses yalıtımı denir. Aynı zamanda gürültüyü azaltarak, rahatsız edici seslere son vermeye de yardımcı olur. Hemen her alanda kullanılması gereken ses yalıtımı özellikle de ev sinemasında kesinlikle kullanılmalıdır. Bir ev sineması kurmaya karar verdiyseniz, ses yalıtımı yaptırmak için firmamızdan hizmet alabilirsiniz.

HOME CİNEMA NASIL KURULUR?

Öncellikle home cinema için ayarladığınız odanın büyüklüğüne ve bütçenize göre bir ev sineması kurabilirsiniz. Güzel bir görüntü ev sineması için en önemli özelliktir ve ekranınız ne kadar büyük olursa o kadar gerçekçi bir sinema görünümü yaşanır. Bunun için tv veya projektör ve ekran satın almanız gerekir. Güzel bir ev sineması için ses çok önemlidir ve hoparlör seçiminiz, alıcı seçiminizi belirlemenize yardımcı olur. Seçiminizi büyük hoparlörden yana kullandıysanız daha güçlü bir alıcı almanız gerekir ama eğer küçük bir hoparlör tercih ediyorsanız daha az güce sahip olan alıcı yeterli gelecektir. Evinize kuracağınız sinemanın gerçekliğini ve kalitesini arttırmak için beş hoparlör yeterlidir ve ev sineması için çok sayıda hoparlör kombinasyonu bulunur. Bu beş hoparlörler, bir tanesi sağ, bir tanesi sol, iki tane arkaya sağ ve sol hoparlör ve son olarak da subwooferdan oluşur. Diyalogların geldiği hoparlör ekranın hemen altında konumlanır, sol hoparlör sola, sağ hoparlör sağa ve arka hoparlörler de izleyicilerin arkasında yerini alır. Ev sineması sistemi, ani doğa olaylarından, anı elektrik kesintilerinden ve güç dalgalanmalarından korumak için hat koşullandırıcılar ve aşırı gerilirim koruyucuları ile korunmalıdır. Home cinema kurmak için çok sayıda kablo gerekeceği için bir kablo yığını oluşacaktır ve bu karmaşayı önlemek için kablo düzenleyicilerden elde edebilirsiniz. Tıpkı kablolar gibi çok sayıda olan kumandalar da olacaktır ve bunun için her şeyi yapabilen, kullanımı kolay bir kumanda edinebilirsiniz.