En önemli özelliği birçok renginin bulunması olan renkli vicoustic süngerler oldukça kullanışlıdır. Diğer ses yalıtım malzemeleri gibi renkli vicoustic süngerler de yüksek sesten veya frekanstan kaynaklanan problemleri önlemek için kullanılır. Poliüretan ham maddesinden üretilir. Akustik ortamlarda kullanılan renkli vicoustic süngerler, sesi emerek bozulmaları ve yankıları önlerler. Kolay kolay yanmazlar bu yüzden de kullanımları güvenlidir.

Sesin aşırı yoğun olduğu mekânlarda tek başına kullanılması tavsiye edilmez. Çünkü tek başına yeterli gelmeyebilir. Bu yüzden diğer akustik malzemelerle birlikte kullanılması gerekmektedir. Daha çok akustik düzenleme amaçlı kullanılmaktadır. Aynı zamanda görsel olarak da oldukça hoş göründüğü için renk seçenekleri oldukça fazla tercih edilmektedir.

Ek yapışkanlarla yapıştırılabildiği gibi kendinden yapışkanlı olan modelleri de alınıp kullanılabilir. Daha çok tavanlar ve duvarlarda kullanılmaktadır. İstenilen renkte ve yüzeyleri düz veya şekilli olarak üretilmektedir.

Ses odaları, kayıt odaları, tiyatro salonları, rejiler gibi birçok mekânda renkli vicoustic sünger görülmektedir. Tek bir mekânda birkaç farklı rengin kullanılmasıyla birlikte dekoratif olarak düzenlenebilmektedir. Özellikleri ise diğer süngerlerle benzer özellikler göstermektedir. En büyük avantajı ise belirtildiği gibi çok sayıda renkte üretilmesidir. Yüksek seslerde çok fazla etkili olmamasından dolayı daha çok dekoratif amaçlı kullanılmaktadır.

Trend Acoustic olarak üretiminde her türlü isteğinizi göz önünde bulunduruyoruz ve sizlere en uygun fiyata üretimini yapıyoruz. İstenilen ebatlarda ve renklerde üretimi mevcuttur.