Ses yalıtım bandı, ses izolasyonunda kullanılan popüler bir üründür. Kapı aralıklarında, pencere boşluklarında kullanımı yaygındır. Ayrıca giydirme duvar ve alçı levha bölme yapımında galvanizli çelik sac profillerinin altına yapıştırılır böylelikle duvarlardaki ses geçirgenliğini azaltır. Sac profillerinin altına yapıştırılarak kullanılan ses yalıtım bandı, ullanım amacına ve ortamına göre yapışkansız, tek taraflı veya çift taraflı yapışkanlı olabilir.

Yalıtımın yüzde yüz sağlanabilmesi için kapı, pencere gibi alanlarda da ses yalıtım bandı tercih edilir. Ses izolasyonun yüksek olduğu yerlerde kapı boşlukları ya da camlar problem yaratabilir. Ses yalıtım bandı eksik kalan noktaları tamamlama konusunda en etkili ürünlerdendir. Her ortamın sahip olduğu farklı özelliklerden dolayı ses yalıtım tekniği farklı olabilmektedir.

Bu nedenle uzman firmalardan yardım almanız işinize oldukça yarayacaktır. Trend Acoustic, ses yalıtım konusunda edindiği uzmanlığı sizlerle paylaşıyor. Ortamınıza uygun, istediğiniz kalitedeki ses yalıtım ve ses izolasyon hizmetinizi size sunuyor. Yüksek kalitedeki ses yalıtım bandı malzemesini Trend Acustic’de bulabilirsiniz.

Ses Yalıtım Bandı Teknik Özellikleri:

Kalınlık : 3 veya 5 mm

Uzunluk : 7,5 m, 10 m ya da 25 m

Genişlik : 50 mm

Renk : Siyah

Uygulama : Yapıştırma