Sinema salonu ya da kısaca sinema, insanların film izleyebilmesi için düzenlenmiş salonlardır. Ya da bu salonların içinde olduğu binalardır. Film, film projektörü yardımı ile oditoryumun önündeki büyük bir ekrana filmin yansıtılmalıdır. Ekrana film yansıtılırken, konuşma metinleri, sesler me müzik duvara monte edilmiş bir şekilde hoparlörden çalınır. 1970'li yıllardan biridir düşük tonlu sesleri çıkarmak için subwoofler'lar kullanılmaktadır. 2010 yılında birçok sinema salonunda dijital sinema projeksiyonu kullanılmaya başlanmıştır. Firmamız ses yalıtımı konusunda hizmet vermektedir. Sizler de firmamızdan hizmet alarak sinema salonlarında çok daha rahat bir şekilde yüksek ses kullanabilirsiniz. Ses yalıtımı konusunda firmamız oldukça uzmandır. Güvenle tercih edebilirsiniz.

Sinema Salonu Ses Yalıtımı

Her geçen gün sinema salonu sayısı giderek artmaktadır. Aynı zamanda alışveriş merkezleri çerisinde yer alan Sinema salonu mağazalarda dolaşan insanların sesleri ve gürültüleri ile karşı karşıya kalmasın diye son derece mükemmel olan ses yalıtım sistemleri kullanılıyor. Seslerin sinema salonları içerisine karışması filmleri sesler ile birbirine girerek izleyicide ki konsantrasyonu bozmaktadır. Aslında rahatlamak ve huzur bulmak için gelinen sinema salonları bu seslerden dolayı artık keyifsiz bir hal alacaktır. Sinema sorunlarında oluşan bir diğer sorun ise yankı problemidir. Bu gibi durumların önlenmesi için ses yalıtımı sistemleri kurulur.

Sinema Salonu Ses Yalıtımı

Sinema salonlarında uygulanacak olan ses ve akustik ses yalıtımıdır. Akustik ses yalıtımı sinemadaki filmde bulunan seslerin birbirine karışmasını engeller. İçerideki sesin dışarı çıkmasını dışarıda ki sesin de içeri girmesini ve yankı ile ilgili sorunları ve problemleri gidererek akustik bir ortam yaratacaktır. Sinema salonları için kullanılacak olan ses yalıtımları için bas kapanı, taş yünü, üçgen piramit sünger, diffüzör, strafor, cam yünü gibi özel akustik sağlayıcı ürünler kullanılır. Ses yalıtımı sayesinde sesler birbirine karışmaz ve rahatlıkla film izleyebilirsiniz. Firma ses yalıtımı hizmeti veriyor sizde firmamızdan güvenli bir şekilde hizmet alabilirsiniz.