Ses alınan veya yayın yapılan, bu işler için her türlü donanımı bulunan yerlere stüdyo denir. Stüdyolar ritimlerle, seslerle ve melodilerle dolu, ses titreşimlerinin yoğum olduğu önemli bir üretme mekanlarıdır. Ayrıca müzisyenler ya da diğer stüdyoda bulunanlar için, dilediği herhangi bir saatte çalışabilmek çok önemlidir. Bu nedenle, bu alanların dekorasyonu ve ekipmanı kadar sesin izolasyonu da fazlasıyla önemlidir. En başta stüdyolarda alınacak kayıtlar için dışarıdan gelecek seslerin önüne geçilmesi gerekmektedir. Aynı zamanda yoğun ses dalgalarıyla dolu olmasından dolayı çevreyi rahatsız etmemek adına, içerideki sesinde dışarıya çıkması engellenmelidir.

STÜDYO SES YALITIMI ÖZELLİKLERİ

Stüdyolar için ses yalıtımının önemi bunlarla kalmıyor. Stüdyo ses yalıtımı, stüdyodaki sesin kalitesi içinde mühim bir konudur. Sesin düzeni için gerekli olup, eko ve yankının önüne geçilmesi sağlanmalıdır. Bu da ancak akustik ses yalıtımı ile mümkün olmaktadır. Stüdyo için ses şiddetine göre uygulanacak olan ses yalıtım ürünleri çeşitlidir. Akustik kumaşlar, akustik süngerler, duvar panelleri, halı, tavan, duvar ve zemin ses yalıtımı gibi ürünler mevcuttur. Bunlardan doğru olanlarının seçilmesi ve doğru şekilde uygulanabilmesi gerekir.

Trend Acoustic olarak stüdyonuza uygun en uygun birinci kalite malzemeleri sizlere sunuyoruz. Dekorasyonunuza yardımcı olacak çeşitleriyle, aradığınız ses yalıtımına uygun akustik ses yalıtım ürünlerini Trend Acoustic’de bulabilirsiniz. Stüdyo ses yalıtımı yapılan mekanınızda gürültü kirliliğini ve çalışma saatlerinizi düşünmeyecek, dilediğiniz saatte çalışmalarınızı, yüksek ses kalitesiyle sürdürebileceksiniz.