Binalarda birçok kat bulunur ve bu katlar arasında ses izolasyonu fazlasıyla önem taşır. Binalarda bulunan katlarda yaşayan insanlar için gürültü büyük bir problemdir. Bunun için en etkili çözüm tavan ses yalıtımı olacaktır. Eğer tavan ses yalıtımı yapılmamışsa, darbe, televizyon, müzik, yürüyüş sesleri bulunduğunuz ortama rahatlıkla sızacaktır. Ortama sızan bu sesler huzurunuzu kaçırarak çeşitli problemler yaşamanıza sebep olur.

Ses yalıtımı sadece içeriye sızan sesleri engellemekle kalmaz ortamınızda bulunan seslerinde başka yerlere ulaşmasını engeller. Günümüzde artık çoğunlukla toplu yaşama alanlarında bulunmaktayız. Bu nedenle toplu yaşama alanlarında seslerin doğru şekilde izolasyonunun sağlanması oldukça önemli bir konudur.

Tavan ses yalıtımı işleminin sağlanması için birçok ses yalıtım ürünleri bulunmaktadır. Süngerpan, bariyerli rebonded süngerpan, epdm, pvc ses bariyeri gibi ürünler mevcuttur. Tavan yüzeyine genellikle kaliteli kalınlıkta rebonded süngerpan yapıştırılır. Sonrasında çelik konstrüksiyon montelenir ve diğer ürünler arasında hava boşluğu bırakılarak ses yalıtım bandı eklenir. Ardından üzerine akustik alçıpan geçilerek, seçilen ses bariyeri eklenir ve tekrardan alçıpanla boşluk kalmayacak şekilde kapatılır. Sonrasında tavanınızı istediğiniz gibi dekore edebilirsiniz.

Bu işlem her tavan için farklılık gösterebilir. Trend Acoustic olarak tavanınız için gerekli olan işlemi sizler için tespit ediyor ve doğru ürünlerle tavan ses yalıtımını gerçekleştiriyoruz. Tavan ses yalıtımı gerçekleştirdiğiniz ortamda, yukarıdaki rahatsız edici seslerin size ulaşmasının yüksek oranla önlemiş olacaksınız.