Dekoratif süngerler arasında oldukça kullanılan vicoustic flexi kare süngerler yumurta süngerler olarak da bilinirler. Aynı zamanda performansları çok iyidir. Düşük frekansların yanı sıra orta ve yüksek frekanslar için en iyi performansa sahip olan süngerlerdir. Vicoustic flexi kare süngerler her frekanstan sesin emilimini ve yutulmasını sağlayarak sesi bozmadan alır. Böylece daha iyi ve güzel bir sesin çıkmasını sağlar. Çınlamayı ve yankıyı engellemenin dışında mekân akustiğinin düzenlenmesi gereken yerlerde ses ve ısı yalıtımı amacıyla da kullanılmaktadır.

Oldukça etkili bir akustik malzeme olan vicoustic flexi kare süngerler yayın stüdyoları, rejiler, kayıt odası gibi mekânlarda kullanılır. Böyle mekânların akustiğini düzenler ve temiz seslerin çıkmasını sağlar. İç mekânlar haricinde sesin kesilmesi veya düzeltilmesi gereken dış mekânlarda da kullanılırlar. Bunlar atış poligonları gibi alanlar olabilir. Sadece siyah ve gri renkleri yoktur. Farklı renk seçenekleri de bulunmaktadır. Vicoustic flexi kare süngerler piyasadaki en iyi çözümlerden biri olarak görülür. Bu yüzden de oldukça fazla tercih edilir.

Ürünler istenilen ölçülerde ve boyutlarda üretilmektedir. Oldukça ekonomik ve etkili çözümler sağlar. Yanmaz süngerler gibidirler nemden etkilenmezler. Yapışkan bantlarla veya özel üretim farklı yapıştırıcılarla düz zeminlere uygulanması kolaydır. Yüksek performansı sayesinde kullanıldığı zaman iyi sonuçlar vermektedir. Açık gözenekli ve esnek bir yapıya sahiptir. Bu yüzden şekil alması kolaydır ve hafiftir.